Miluju jógu. Mou specializací je jóga pro začátečníky a jóga nidra, kterou jsem studovala na Novém Zélandu. Pomáhám lidem načerpat energii a uvolnit tělo i mysl, aby se cítili spokojeně a měli prostor vnímat svůj vnitřní hlas.

Můj příběh

Jsem v harmonii sama se sebou, napojená na své tělo, mysl i duši. Poznám, co mé tělo potřebuje, abych se cítila dobře a umím mu to poskytnout. Když cítím napětí v těle či mysli, mám k dispozici techniky, které mi pomohou ho uvolnit. Rozumím si a vnímám, co je ten další správný krok v mém životě, abych se cítila naplněná, uvolněná a spokojená.


Bylo tomu tak vždy?

Nebylo :)), vždycky tomu tak nebylo. Před pár lety jsem se často trápila otázkami ohledně svého životního směru a bála jsem se, že se vrátí zdravotní problémy, které mě dříve sužovaly (měla jsem 2x aktivní revmatoidní artritidu, jako dítě a ve dvaceti). Skákala jsem od jedné věci k druhé a často jsem se ocitla ve stresu, vyčerpaná a plná úzkostných myšlenek.

Náhoda nebo synchronicita? 😊

Všechno se začalo postupně měnit, když jsem se v roce 2017 díky svému úsilí o posun v životě dostala na studijní stáž do irského Dublinu, kde jsem se zcela náhodou ocitla na lekci jógy v parku. Vesmír mě tam evidentně nasměroval, protože jsem měla k dispozici i podložku na jógu od spolubydlící a ještě k tomu jsem v ten den měla být úplně jinde.

Tato lekce mi změnila život 

Absolutně jsem se zamilovala do jógy, koupila jsem si členství v místním studiu (partnerka majitele byla Češka, další nahoda?) a do studia jsem chodila na lekce téměř každý den.

Po návratu do Prahy jsem pokračovala v józe se stejným nadšením a postupně jsem na sobě pozorovala, jak zvládnu přesměrovat své myšlenky, jak více cítím své tělo a vím kde jsem napjatá, co potřebuje uvolnit, a jak se celkově cítím hezky napojená na sebe sama.

Prohlubování vědomostí

Další krok byl tedy zcela jasný! Lektorský kurz jógy, abych se do jógy ponořila ještě více. Měsíc po dokončení kurzu jsem odletěla na Nový Zéland, kde jsem začala učit své první lekce a také jsem tam žila čtyři měsíce v jógovém centru.

Účinky jógy nidry objeveny

Na Novém Zélandu mi do života přišla skvělá učitelka jógy nidry (hluboké relaxace) a po pár měsících pravidelné praxe právě jógy nidry a pozorování jejich účinků, jak jsem nádherně odpočatá a uvolněná jsem se opět vydala cestou prohlubování svých vědomostí.

Přidala se na pokročilý lektorský kurz jógy nidry, abych mohla tuto funkční techniku předávat dalším lidem, kteří se chtějí cítit napojení napojení na sebe sama, uvolnění a načerpaní energií.

Vzdělání

  • Říjen 2022 – Září 2025, Praha, Jóga a jógová terapie, Fakulta tělesné výchovy a sportu, Univerzita Karlova
  • Únor – Červen 2020, Nový Zéland, pokročilý lektorký kurz jógy zaměřen na jógu nidru a restorativní jógu,
    RYT150 Advanced Yoga Teacher Training, Yoga Nidra & Restorative Yoga
  • Říjen 2019, Christchurch, Nový Zéland, Intenzivní workshop s Donnou Farhi
  • Leden 2019, Praha: Jóga pro Seniory s Janou Rachno
  • Květen 2018 – Leden 2019: Lektorský kurz hatha jógy a powerjógy: 200 hodin, Power Yoga Academy Václav Krejčík
  • 2015 – 2018, Fakulta biomedicínského inženýrství, České vysoké učení technické v Praze 
Jóga Nidra

Prostor pro vnímání svého vnitřního hlasu

Po návratu do Česka jsem začala jógu nidru učit online živě přes Zoom, později i v jógovém studiu v Příbrami. Na jógu nidru byly super ohlasy a já se proto rozhodla vytvořit ucelený kurz jógy nidry, v kterém kromě jógy nidry také učím zklidňující jógové pozice a dechové techniky.

Kurz je postavený tak, abyste načerpali energii, uvolnili se zároveň měli v kapse i jednoduché techniky, které se nechají použít v každodenním životě a zaberou jen pár minut denně.